V Přelouči se od května do srpna koná výstava z LEGO kostek

V Přelouči se od května do srpna koná výstava z LEGO kostek 2Město Přelouč má bohatou historii, která však není již dlouhou dobu prezentována ve stálých expozicích muzea. V současnosti však vedení města zahájilo postupnou obnovu muzea a jeho expozic, nyní pod hlavičkou Kulturního a informačního centra.

Již sedmou výstavou, která je za nových podmínek v novém výstavním sále zrealizována, je výstava „Co se vešlo do vitrínky (výstava z LEGO kostek)“, která je otevřena od 22.5. 2017 do 31.8. 2017 ve  výstavním sále Kulturního a informačního centra města Přelouče na Masarykově náměstí v čp. 26.

Vstup na výstavu je zdarma. Výstavní sál se nachází v prvním patře, není bezbariérový.

Otevírací doba – dle pracovní doby Kulturního a informarního centra města Přelouče.

Pondělí, středa

Čtvrtek, pátek

Do konce května je v týdnu otevřeno až od 8:00. O státních svátcích zavřeno.

Výstava je tvořena z výrobků sběratelů LEGO kostek z regionu, celkem přispěli tři sběratelé (z Přelouče, Chvaletic a Hradce Králové). Více jak sto modelů je rozmístěno v deseti vitrínách. Ke shlédnutí je řada zajímavých modelů, např. město či vesmír. Vystaveny jsou také modely automobilů, různé předměty z filmů (např. Star Wars) apod. Zajímavostí jsou dva poměrně velké modely staveb z Přelouče – nové požární stanice a domu U Zlatého raka (ten na výstavu bude doplněn v červnu). K vidění je ale i malý model sila u přeloučského vlakového nádraží. Z širšího okolí je zde model nádraží ve Velimi i s železnicím, či trafostanice. Návštěvník se na výstavě seznámí i s historií firmy LEGO.

Kontakt na pořadatele výstavy:

Mgr. Matěj Pešta, správce muzejních sbírek, Kulturní a informační centrum města Přelouče

Vytvořeno: 22. 5. 2017
Poslední aktualizace: 26. 7. 2017 23:03