Přednáška "Obyvatelstvo Přeloučska v proměnách času"

Přednáška přednáška Mgr. Šárky Nekvapil Jiráskové (Ústav historických věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice)

Vážení přiznivci přeloučské historie a přeloučského (postupně obnovovaného) muzea,

v listopadu 2017 Vás zveme na dvě zajímavé akce. V úterý 28.11. se koná přednáška Mgr. Šárky Nekvapil Jiráskové (Ústav historických věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice) s názvem Obyvatelstvo Přeloučska v proměnách času.

Příspěvek je věnován populačnímu vývoji Přelouče a blízkého okolí od poloviny 17. století do roku 1914. Přiblíží základní populační trendy v dané oblasti, zvláště se zaměří na fenomény ovlivňující vývoj počtu obyvatel. Vedle obecných procesů, jako jsou např. industrializace, modernizace či urbanizace, bude v rámci přednášky představen průběh demografických krizí a výkyvů v Přelouči a okolních vsích, které byly způsobeny např. morem, hladomorem a infekčními chorobami typickými pro období 19. století.

Přednáška se koná v přednáškovém sále KICMP a vstupné činí 40 Kč.

Dále můžete až do 15. prosince navštívit výstavu Přeloučský rodák František Filipovský. Koná se ve výstavním sále KICMP a vstupné je zdarma. Více viz přiložená tisková zpráva.

Děkujeme za Vaši přízeň.

S pozdravem,

Mgr. Matěj Pešta, správce muzejních sbírek, Kulturní a informační centrum města Přelouče Masarykovo náměstí 26, Přelouč

Mobil: +420 731 697 085