Pozvánka na únorové akce KICMP s muzejní tématikou

Pozvánka na únorové akce KICMP s muzejní tématikou 1Od pondělí 12. února se ve výstavním sále KICMP koná fotografická výstava „Přelouč v 60. letech objektivem Wilfrieda Brudného“.

Vážení příznivci přeloučské historie a přeloučského (postupně obnovovaného) muzea,

v únoru Vás zveme na několik zajímavých akcí. Od pondělí 12. února se ve výstavním sále KICMP koná fotografická výstava „Přelouč v 60. letech objektivem Wilfrieda Brudného“. Více informací k výstavě naleznete v přiložené tiskové zprávě a na plakátu. Výstava se bude jistě líbit nejen pamětníkům 60. let. Vstup je zdarma.

V úterý 20. února se v přednáškovém sále KICMP od 18.00 koná REPRÍZA přednášky „Nejslavnější výtvarníci Přelouče“. Přednáší historik umění PhDr. Michael Zachař. Posluchači se dozví v přehledu o nejvýznamnějších malířích a výtvarnících, kteří jsou spjatí s Přeloučí (Emler, Mahelka, Bruner-Dvořák, Zourek a další). Promítnuty budou obrazy a další díla těchto umělců. Jedná se o OPAKOVÁNÍ přednášky, která se v Přelouči konala v říjnu 2017. Je tedy určena hlavně těm, kteří se na tuto přednášku v říjnovém termínu nedostali.

Všem zájemcům o komentovanou prohlídku vodní elektrárny 24. března děkuji za zájem, kapacita se k mému velkému překvapení naplnila již po deseti dnech od vyhlášení termínu. Opakování akce určitě v budoucnu proběhne.

Závěrem důležité upozornění pro návštěvníky přednášek v přednáškovém sále KICMP. Podobně jako na ostatní akce pořádané KICMP je i na přednášky možnost zakoupit vstupenky předem v kanceláři KICMP (popřípadě si je zamluvit a nejpozději do týdne si je vyzvednout, pokud možno však dříve, než v den konání přednášky). Ukazuje se, že zájem o přednášky stoupá, pokud tedy chcete mít jistotu, že se na přednášku dostanete, doporučuji zakoupit vstupenky v předstihu.

Děkujeme za podporu.

S pozdravem,

Mgr. Matěj Pešta, správce muzejních sbírek, Kulturní a informační centrum města Přelouče Masarykovo náměstí 26, Přelouč

Mobil: +420 731 697 085