Pardubická labská cyklostezka - budoucnost

Pardubická labská cyklostezka - budoucnost 1Vyjádření paní starostky k dotazům ohledně Pardubické labské cyklostezky.
V příloze mapa plánované cyklostezky.

Dne 20. 12. 2016 se v Přelouči konala valná hromada Svazku obcí Pardubická labská, jehož cílem je vybudování cyklostezky na břehu Labe v trase Pardubice – Týnec nad Labem. Zástupci dotčených 11 členských obcí byli seznámeni s dokončenou vyhledávající studií, která určila trasování budoucí cyklostezky, identifikovala vlastníky pozemků dotčených stavbou a bude sloužit jako podklad pro výkupy pozemků, dokumentaci pro územní řízení a následně i stavební povolení.

Dotčené obce obdrží v průběhu měsíce ledna 2017 seznamy soukromých vlastníků dotčených pozemků v jednotlivých katastrálních územích, se kterými zahájí jednání o výkupech pozemků. Obce tedy mají před sebou nejdůležitější, ale i nejsložitější část přípravy výstavby.

Bc. Irena  B u r e š o v á

starostka