Historické a etnografické přednášky pro rok 2018

Přehled přednášek pro rok 2018I v letošním roce připravuje Mgr. Matěj Pešta Cyklus historických a etnografických přednášek. V příloze naleznete celkový přehled.

Vážení příznivci přeloučské historie a přeloučského (postupně obnovovaného) muzea,

v lednu 2018 Vás zveme na dvě zajímavé akce. V chodbě před výstavním sálem můžete nadále navštívit výstavu „Přeloučský rodák František Filipovský“, která byla otevřena již před půl rokem. Na výstavě se návštěvník dozví mnohé zajímavosti zejména o vztahu F. Filipovského k Přelouči. Výstava je přístupná zdarma v pracovní době KICMP.

Již čtvrtým rokem pořádáme Cyklus historických a etnografických přednášek. Letos proběhne výjimečně přednášek osm, abychom vyhověli těm zájemcům o přednášku dr. Zachaře o přeloučských výtvarnících, kteří se loni v říjnu nedostali do sálu. Plakát na všechny přednášky zasíláme v příloze.

Nyní zveme na první přednášku, která se bude konat v úterý 30. ledna od 18.00 v přednáškovém sále KICMP na Masarykově náměstí čp. 26.

Jmenuje se „Beatová a rocková hudba na Přeloučsku v letech 1964-1990“. Přednáší M. Pešta a J. Foršt.

Posluchači se dozví řadu zajímavých informací o rockové hudbě na Přeloučsku v první etapě jejího vývoje. Namátkově o více či méně známých kapelách The Beatboys, The New Generation (Generace) či Polymetal, nebudou chybět zmínky o dalších beatových, rockových, metalových, undergroundových či punkových kapelách. V rámci přednášky si pustíme i několik hudebních nahrávek a promítneme řadu fotografií.

Pokud máte nějaké materiály týkající se rockové hudby na Přeloučsku v letech 1964-1990, můžete je přinést na přednášku (třeba jen k oskenování).

Vstupné činí 40 Kč.

S pozdravem,

Mgr. Matěj Pešta, správce muzejních sbírek, Kulturní a informační centrum města Přelouče Masarykovo náměstí 26, Přelouč

Mobil: +420 731 697 085