Dotace na fotbalový stadion

Fotbalový stadionZa velký úspěch považujeme schválení dotace ve výši 5,850 mil. Kč od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR na rekonstrukci fotbalového hřiště v Přelouči (z celkového počtu 1351 žádostí bylo schváleno pouze 143 žádostí).

V rámci rekonstrukce fotbalového hřiště dojde ke kompletní výměně travnatého povrchu hřiště včetně jeho vyrovnání v rozsahu 10 406 m2 a vymodelování plochy. Bude vybudován nový drenážní a zavlažovací systém včetně vrtané studny pro zavlažování a výměna stávající časomíry. Kolem hřiště bude vybudovaná první tartanová atletická dráha v našem městě, která bude sloužit nejen sportovcům, ale i dětem ze škol a široké veřejnosti. V současné době pokračuje rekonstrukce tribuny, statik zpracovává dokumentaci opravy ocelové konstrukce, která je v havarijním stavu. Vyslyšeli jsme požadavky vedení fotbalového klubu na další drobné úpravy interiéru tribuny (posunutí příček, úprava sociálního zařízení, nové obklady…) včetně pořízení nového nábytku. Stávající „retro“ nábytek ze 70. let minulého století sice vydržel stěhování před rekonstrukcí do náhradních prostor, stěhování zpět by si vyžádalo jeho úpravy i opravy, což se nevyplatí. Je naší snahou, aby příští jubilejní 60. ročník Celostátního žákovského turnaje v kopané s mezinárodní účastí, který je plánován na červen 2017, se uskutečnil na novém hřišti v prostředí odpovídající podmínkám 21. století. Doufáme, že tuto výraznou proměnu fotbalového stadionu i tribuny ocenění nejen fotbalisti, ale i široká sportovní veřejnost.

Irena Burešová, starostka

Vytvořeno: 17. 6. 2016