Tvorba MÍSTNÍCH AKČNÍCH PLÁNŮ VZDĚLÁVÁNÍ na území ORP Přelouč

Tvorba MÍSTNÍCH AKČNÍCH PLÁNŮ VZDĚLÁVÁNÍ na území ORP PřeloučVe SO ORP Přelouč v oblasti předškolního a základního vzdělávání jsou finanční investice stále se zvyšující položkou v rozpočtech zřizovatelů i provozovatelů a možnosti investování jsou nízké. Finanční prostředky školy potřebují také pro rozšířené možnosti, jako je systematické zvyšování kvality vzdělávání, využívání moderních technologií v rámci výuky, rozšiřování volnočasových aktivit, meziobecní a meziškolská spolupráce, předávání příkladů dobré praxe (informační schůzky) nebo jiné aktivity spolupráce využívající funkčních zdrojů v území. Navíc budou moci školy využívat metodické podpory pracovníků MAS Železnohorský region jako animátorů.

9. 10. 2015 Zobrazit více

Vyhlášení dotačního programu "PODPORA POLYTECHNICKÉ VÝCHOVY V MŠ A ZŠ" V ROCE 2015

Vyhlášení dotačního programu "PODPORA POLYTECHNICKÉ VÝCHOVY V MŠ A ZŠ" V ROCE 2015ŠMT vyhlašuje dotační program "Podpora polytechnické výchovy v mateřských a základních školách", a to v souvislosti s vyhlášením roku 2015 Rokem technického vzdělávání. Vyhlášením programu MŠMT podporuje polytechnické vzdělávání v mateřských a základních školách prostřednictvím vybavení škol polytechnickými stavebnicemi, vybavení nebo obnova vybavení škol učebními pomůckami pro technické vzdělávání, zajištění metodických materiálů a dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků přímo související s používáním vybavení škol pořízeného v rámci projektu.

26. 8. 2015 Zobrazit více

Jisté místo ve školce pro čtyřleté děti

Jisté místo ve školce pro čtyřleté dětiČtyřleté děti by měly mít od roku 2017 jisté místo ve školkách. Počítá s tím novela školského zákona, kterou upravila ministryně školství, mládeže a tělovýchovy. Kateřina Valachová s ní seznámila předsedu Svazu a starostu Kyjova Františka Lukla a hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla, kteří na nedostatečné kapacity v mateřských školách (MŠ) dlouhodobě upozorňovali.

25. 8. 2015 Zobrazit více

Minimální standard bezpečnosti škol a školských zařízení

Minimální standard bezpečnosti škol a školských zařízeníMŠMT vydává Minimální standard bezpečnosti a probíhá neinvestiční dotační program „Podpora zabezpečení škol a školských zařízení“.

25. 8. 2015 Zobrazit více

Výsledky dotazníkového šetření na ZŠ v území ORP Přelouč

Výsledky dotazníkového šetření na ZŠ v území ORP PřeloučBěhem února 2015 bylo v rámci Projektu OBCE SOBĚ v oblasti předškolního a základního vzdělávání realizováno dotazníkové šetření, které se zaměřilo na dvě skupiny respondentů – na žáky a vedení škol. Cílem průzkumu bylo zjištění náplně volného času žáků ZŠ, jejich zájmu o sportovní vyžití, preferované sporty a podněty, které by mohly žáky přimět ke sportování a aktivnímu životnímu stylu. V obou dotaznících je řešena problematika volnočasových aktivit žáků ZŠ, jejich přístup ke zdravému životnímu stylu, bezpečnosti ve škole a environmentální výchově.

30. 6. 2015 Zobrazit více